Адам Міцкевич

240

У центральній частині Львова розташувався пам’ятник Адаму Міцкевичу, який стоїть на однойменній площі. Його висота становить 21 метр. Пам’ятник збудований у вигляді колони, на вершині якої горять позолочені язики полум’я, а поруч з нею гордо стоїть сам поет.

Відразу після його смерті, польська громадськість Львова висунула ідею спорудження пам’ятника. Однак відразу її ніхто не сприйняв. Тільки в кінці XIX століття, коли поета прийняли за національного генія польського народу, її почали реалізовувати.

До сотому дня народження поета, в 1898 році були оголошені результати конкурсу проектів конструкції даного пам’ятника. За перше місце боролися 28 учасників, а переможцем став Антон Сулима Попел, який втілив концепцію Адама Креховецкого. Оригінальним відзнакою пам’ятника Міцкевичу від монументів у Варшаві і Кракові була його форма. Архітектор пропонував пам’ятник у формі колони.

Спочатку передбачалося встановити пам’ятник на кордоні Марійської площі і Гетьманських Валів. Там він би сприймався інакше, займаючи початок алеї, і створював би вісь Колона — Оперний театр. Але коли в 1903 році проводилися земляні роботи, розлилася річка Полтава, змусила перенести пам’ятник в його теперішнє місце.