Аеропорт Схіпхол

188

Аеропорт Схіпхол – найбільший аеропорт Нідерландів і один з найбільших в Європі і світі. Розташований в 20 кілометрах на північний захід від столиці країни, міста Амстердама.

З часу свого відкриття Схіпхол відразу ж зайняв одну з лідируючих позицій в Європі. За кількістю перевезених пасажирів він займає четверте місце, а по інтенсивності вантажопотоку – третє. За роки своєї діяльності Схіпхол завоював понад 120 міжнародних нагород і призів, сім разів визнавався кращим аеропортом світу і більше п’ятнадцяти років утримував звання кращого аеропорту Європи.

У цього аеропорту чимало відмінних рис: у Схіпхол є п’ять злітно-посадкових смуг, і всі вони розташовані нижче рівня моря. Крім того, тутешня диспетчерська вишка висотою 101 метр вважається найвищою у світі серед аналогічних споруд.

Крім усього іншого, Схіпхол дуже зручний для пасажирів – тут є комерційні торговельні зали, які надають мандрівникам різноманітні послуги. А з 2006 року прямо в аеропорту можна одружитися і відразу відправитися у весільну подорож.