Арка Нової Голландії

108

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 25 993

Знаменита арка Нової Голландії, височіє на правому березі Мийки, входить в число найбільш вражаючих, просочених романтикою і величчю архітектурних пам’яток Санкт-Петербурга. Вона була зведена в 1779-1787 роках над каналом, що з’єднує Мийку з басейном-гаванню острова Нова Голландія. Авторами проекту були архітектори Ж.-Б. Валлен-Деламотт і С. В. Чевакінскій.

Висота арки Нової Голландії складає майже 23 метри. Вона споруджена над каналом, проритим у XVIII столітті для потреб суднобудування. Його береги облицьовані гранітом, а масивні цегляні пілони арки впираються в потужний цоколь з блоків червонувато-сірого граніту. Колони зібрані з безлічі невеликих гранітних блоків, а монументальність споруди підкреслюється тонкої і рельєфною опрацюванням деталей.

Зовні арка віддалено нагадує грандіозні римські тріумфальні арки, але при цьому є уособленням типово петербурзького пейзажу: над загадкової темної водною гладдю каналу виділяється строгий силует в стилі класицизму. Займалися дослідженням петербурзької архітектури мистецтвознавці називали її “однією з найбільш натхненних архітектурних задумів, збережених від старого Петербурга”.