Балдахін Берніні

117

В красивому соборі святого Петра в Римі знаходиться спеціальний навіс над вівтарем, іменований балдахіном. Його розробив і створив відомий архітектор Лоренцо Берніні (1624-1633 рр.). Архітектор поєднав первісну ідею двенадцатиколонной пергулы, який перебував у Старої базиліки ще при Костянтині. Використовувані архітектурні форми є реконструкцій стародавніх зразків мистецтва і були не характерні для поширеного тоді стилю бароко.

Це монументальна споруда вражає своєю висотою (близько 29 метрів) і витонченістю форм. Бронзовий балдахін встановлений прямо під круглим отвором у вершині купола співвідноситься з розмірами всього храму, а спіралеподібні згинаються колони народжують ефект безперервного зростання. Сильний емоційний ефект дають спіралеподібні колони, обплетені лавровими гілками і чернь, що покриває балдахін. При цьому видно тонка колористична гра чорного та золотистого кольорів підкреслює значущість католицької церкви.

Сучасні туристи можуть відвідати собор святого Петра в Римі і на власні очі побачити це видатні твір мистецтва. Навіть здалеку балдахін вражає своєю розкішшю і монументальністю.