Базиліка Сен-Дені

257

Базиліка Сен-Дені побудована на тому самому місці, куди, за легендою, прийшов Святий Діонісій (Дені) Паризький з власної відрубаною головою в руках. Він був першим єпископом Парижа, за що і поплатився в часи гонінь на християн в III ст. н. е. Його і ще двох його сподвижників стратили на високій горі, яка з-за цього отримала назву Монмартр ( “Гора мучеників”). Під час страти сталося диво, Святий Дені взяв свою відрубану голову і поніс її геть з пагорба. Місце, на якому впало його мертве тіло, і стало місцем заснування Базиліки в V столітті. У VII столітті за наказом короля Дагобера, тут було влаштовано абатство, яка досягла найбільшого розквіту в XII столітті.

У Сен-Дені поховані 25 французьких королів, починаючи з Дагобера, 10 корольов і 84 принців і принцес. Тут же до часів Великої Французької революції зберігалися деякі реліквії: меч Карла Великого, дорога начиння і монарші регалії. Все це було розкрадено, а могили розбиті і розтерзані в смутні революційні дні.

Зараз внутрішнє оздоблення базиліки відновлено. Проте сильно постраждали вітражі і наружний вигляд будівлі. В даний час базиліка є національним пам’ятником Франції.