Бедуїнський ринок в Петрі

216

Серед старовинних будівель Петри розкинувся бедуїнський ринок, на якому можна придбати черепки стародавнього посуду, стародавні монети, різні сувеніри з каменю і дерева. Звичайно, черепки і монетки, по-більшій частині підробки, але зустрічаються і справжні монети стародавнього набатейського царства.

Час для відвідування ринку варто вибрати рано вранці і бажано навесні бо як країна дуже спекотна. Влітку температура спокійно досягає 36 градусів Цельсія і це далеко не межа, а от у період з Березня по Травень температура тут 18-25 градусів і кліматичні умови для туристів досить непогані.

Відвідуючи ринок варто пам’ятати, що бедуїни, власники торгових місць, продають все що душа забажає – від ювелірних прикрас до килимів. Техніка продажів у них – наполегливість, і вам запропонують багато всього, що ви навіть не знаєте чи вам це необхідно. Варто виключити з уваги звернення на подобі «античних монет» (найчастіше це обман) та неофіційні тури. Щоб не бути обдуреними не дивіться на речі, в яких ви зацікавлені. Відповідати в таких випадках варто ввічливій скоромовкою англійською мовою «no, thank you» або на їх місцевому діалекті «la’a shukran».