Благовіщенський собор Московського Кремля

251

Благовіщенський собор Московського Кремля знаходиться на Соборній площі, в південно-західній її частині. Цей невеликий дев’ятиглава храм з позолоченими куполами був побудований в 15 столітті і служив домовою церквою царів і князів.

Будівництво собору велося в стилі раннемосковского зодчества. Церква являє собою чотиристовпний триапсидний хрестово-купольний храм. Барабани глав прикрашені бегунцом і поребриком з цегли, що характерно для псковської архітектури.

Храм знаменитий своєю унікальною розписом Феофана Грека, Андрія Рубльова і Прохора Городецького. Це ілюстрації Євангелія. Також тут представлені зображення знаменитих російських князів і візантійських імператорів: Володимира Мономаха, Олександра Невського, Данила Московського, Івана Калити, Дмитра Донського, Івана III. Грандіозний іконостас церкви є шедевром російського мистецтва. Головні реліквії церкви – чудотворна ікона Пименовской Богоматері 14 століття і хрест царя Костянтина.

З 1993 року в Благовіщенському соборі Московського Кремля раз в рік відбуваються богослужіння. Відбувається це в свято Благовіщення.