Британський музей

105

Експозиція британського музею була зібрана у XVII столітті з трьох колекцій: колекції британського лікаря і натураліста Хэнса Слоуна, колекції графа Роберта Харлі і бібліотека антикваріату Роберта Коттона.

Спочатку музей був в аристократичному особняку, розташованому в районі Блумсбері. Але надалі музей розширювався, є навіть грецькі і єгипетські придбання, які потрапили в Англію при темних обставин, і досі вимагають повернути назад.

У XIX столітті зібрання колекцій розділили на відділи, навіть на нумізматичний, а зоологічний, ботанічний, геологічний та мінералогічний були переведені на особливий Музей природознавства в Південному Кенсінгтоні. На початку XX століття Британський музей за рахунок проведення британськими археологами численних розкопок у Месопотамії розширив свої зібрання близькосхідного мистецтва.

В кінці XX століття провели перепланування внутрішнього простору за проектом Нормана Фостера. Споконвічно одним з головних визначних пам’яток музею була його бібліотека, найбільша у Великобританії. Саме в цій бібліотеці працював сам в. І. Ленін і Маркс К..

У XX столітті в бібліотеку прибутку найдавніші друковані книги і буддистські рукописи з Дуньхуана, Синайський кодекс з Ленінграда і виняткова за повнотою колекція гебраистических текстів. Але в 1972 році парламент прийняв рішення відокремити бібліотеку від музею, розмістивши її в окремій будівлі. На сьогодні це Британська бібліотека.