Будинок Джульєтти

250

Будинок і балкон Джульєтти – одне з найпопулярніших туристичних місць Верони, живе втілення того романтичного образу, який створив У. Шекспір у своїй трагедії «Ромео і Джульєтта».

Будинок і балкон Джульєтти – стилізоване туристичний простір, яке було створено в п’ятдесяті роки XX року під впливом того бума, який породив у суспільстві популярний фільм Джорджа Кьюкора. Саме у фільмі був показаний старовинний балкон, до якого приходить закоханий Ромео.

Будинок Джульєтти дійсно належав знатному веронскому сімейства Капелло, яке виступило прообразом літературних Капулетті. Однак будівлю було продано іншим власникам і прийшло в занепад. Сплеск туристичного інтересу до Вероні як до міста Ромео і Джульєтти змусив місцеву адміністрацію створити своєрідний куточок, присвячений подіям нетлінної романтичної трагедії Шекспіра. З цією метою занедбану будівлю було відреставровано, а на його стіні, зверненій у двір, був влаштований балкон, якого раніше там не було. Для влаштування балкону використовувалися справжні стародавні камені з різьбленим орнаментом, виконаним у XIV столітті місцевими майстрами.