Будинок камяного дзвону

232

Одне з найстаріших і унікальних середньовічних будівель у Празі. Було побудовано в кінці XIII століття для королівської сім’ї, імовірно, для Єлизавети I Богемської, матері Карла IV. За легендою, сам імператор Карл народився в цьому будинку і неодноразово приймав тут гостей.

Наступні власники будинку не стали надто дбайливо ставитися до унікальної готичної архітектурі будинку і кілька разів переробляли, спочатку – під стиль бароко, потім – необароко.

Тільки в кінці 1980-х років реставратори випадково виявили під товстим шаром штукатурки чудовий готичний фасад. Він був відновлений самим ретельним чином. У підвалах будинку знайшлися скинуті сюди ще в часи реконструкції 1685 елементи декору, справжні шедеври каменотесного мистецтва готичних часів. І якщо раніше будинок являв собою тільки історичну цінність, після повернення йому первісного вигляду він став у першу чергу архітектурної реліквією.

Сьогодні будинок являє собою триповерхову вежу-палац із загостреним дахом і прибудованими до нього флігелями, оточуючими прямокутний дворик. У внутрішньому інтер’єрі збережені деталі обробки, які вдалося відновити при масштабної реставрації.

Будівля належить міській Галереї Праги і використовується для виставок творів мистецтва і концертів.