Будинок-музей Ернеста Хемінгуея

179

Будинок-музей Ернеста Хемінгуея – будинок на околиці Гавани, де вранці, стоячи біля своєї друкарської машинки черпав творчу енергію талановитий американський письменник Ернест Хемінгуей. Ця сама енергія вилилася в чудові твори майстра пера – «Свято, яке завжди з тобою», «По кому дзвонить дзвін», «За річкою, в затінку дерев».

Тут провів останні 20 років свого життя Хемінгуей зі своєю третьою дружиною Мартою Геллхорн, яка, до речі, і була ініціатором покупки завидного житла.

Обстановка будинку повністю відповідає смаку ексцентричного любителя риболовлі у відкритому морі і полювати на велику дичину. Всюди розвішані мисливські трофеї з Африки та плакати із зображенням улюбленої письменником кориди, а бібліотека зберігає понад 9000 книг. Тут же письменник розмістив свою колекцію зброї, значків та всіляких пам’ятних дрібниць, фотографії своїх трьох дітей.

Як музей, будинок відкрив свої двері в 1962 році. Тут все залишилося недоторканим, як за життя майстра, аж до черевиків 48-го розміру, виставлених для провітрювання перед дверима. У зв’язку з цим в музей не пускають, дозволяючи лише поглянути у відкриті вікна. Цей факт змушує замислитися: «А може бути, письменник просто вийшов погуляти?»