Будівля мерії Москви

0
8

Палац генерал-губернатора Москви був побудований 1782 році за проектом М. Ф. Казакова для графа З. Р. Чернишова. Після смерті графа особняк був викуплений скарбницею і став називатися «Тверський казенний дім».

У 1792 році перед резиденцією генерал-губернатора влаштували плац для щоденного розлучення караулів. Тепер це місце називають Тверській площею. Під час французької окупації в 1812 році будівля сильно постраждало від вогню і французьких солдатів, які використовували віконні рами і двері для розпалювання печей. Ці наслідки були усунені тільки через три роки.

У другій половині XIX століття при губернаторі Ст. А. Долгоруком в резиденції часто проводилися бали і урочисті прийоми. З 1917 року в цьому будинку розташовувався штаб Червоної Армії, а потім Моссовет. Природно від розкішних убрань нічого не залишилося. У 1939 р. особняк вагою в 20 000 тонн був скріплений металевим каркасом і перекладений на 13,5 м від проїжджої частини. Після війни, в 1946-47 рр. Моссовет був надбудований з трьох до п’яти поверхів, щоб будівля не загубилося на тлі споруджують багатоповерхових будівель з переробкою фасаду і пофарбований в темно-червоний колір.

Зараз в цій будівлі розташовується резиденція мера Москви, проходять засідання столичного уряду.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here