Бульвар Віа делла Кончиалиационе

221

Віа делла Кончилиационе – широкий бульвар, що веде від собору Святого Петра до набережній Тибру. Назва це довгої вулиці дослівно перекладається як «вулиця примирення».

Ще з часів італійського ренесансу існували «відкритий» і «закритий» плани будівництва основної дороги до храму Святого Петра. «Відкритий» представляв собою клиновидний бульвар, широкий біля базиліки Свтого Петра і звужується набережній Тибру. Інша схема, представлена архітекторами, являє собою “закритий” план, який складався б із двох доріг, выгибающихся назовні в еліпсі, з Тибром і Площею в протилежних кінцях.

Головний Міністр Беніто Муссоліні відродив ідею грандіозної магістралі, що з’єднує Ватикан з серцем Італійської столиці. «Шлях примирення» був розроблений в 1936 році архітектором і містобудівників Марчелло Пьяцентини і архітектором Аттіліо Спацарелли, в результаті Латеранського пакту 11 лютого 1929 року, який підтвердив примирення між італійською державою і Святим Престолом.

Будівництво грандіозного бульвару вимагала знесення цілого району Спина ді Борго. В результаті до 600000 м3 будівель були зметені, в тому числі чотири церкви та історичних палацу, і заново відбудовані на новій дорозі.