Червоний костел

0
11

Костел святих Симона і Олени в народі прозваний Червоним (Червоним) за свої цегляні стіни, які здалеку видно в загальному ансамблі будівель на площі Незалежності. У післявоєнні роки В його стінах довгий час знаходився Будинок кіно і повноцінна обладнана кіностудія. Тільки в 1990 році будівлю віддали церкві і з тих пір це самий головний католицький храм в Мінську.

Червоний костел-це не лише популярний храм для католиків. За традицією багато християн і православні ходять туди на службу і для молитви, парафіяни дуже дружелюбно ставляться до представників інших релігій. В костелі діють дев’ять хорів і постійно організовуються органні концерти. На нижніх поверхах костелу знаходиться популярна у мінчан бібліотека імені Адама Міцкевича. Під верхньою базилікою знаходиться і поетичний театр.

Перед костелом знаходиться освячена скульптурна композиція: Архангел Михаїл, який вважається покровителем білоруської землі, з розпростертими крилами пронизує списом змія, символізуючи перемогу добра над темними силами. Недалеко від скульптури розташований меморіал «Дзвін Нагасакі», який є точною копалень дзвони «Ангел», вцілілого після атомного бомбардування 9 серпня 1945 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here