Чорне озеро

105

Чорне озеро – одне з найкрасивіших озер в Національному парку Дурмітор. Воно розташоване в кількох хвилинах ходьби від міста Жабляк, у Ведмежого піку.

По суті, це два невеликих по озера, сполучених невеликим каналом. Цей канал настільки неглибокий, що пересихає влітку, і виходять два самостійних водойми. Довжина великого озера становить приблизно 855 м, ширина – близько 615 м. Його найглибше місце – близько 24 м. Мале озеро менше по площі (приблизно 600 м в довжину і 400 м в ширину), але глибше Великого майже в два рази (приблизно 49 метрів), що робить його більш містким і об’ємним порівняно з Великим. Якщо ви задумаєте обійти навколо всього озера – вам доведеться здійснити прогулянку довжиною приблизно 3,5 км, це займе у вас близько години часу.

Це найбільше з 18 льодовикових озер Чорногорії. Воно утворюється з безлічі струмочків, які наповнюють його навесні під час танення льодовиків. Найвідоміший з струмків Млен струмок (Мірошницький струмок). На відміну від всіх інших він постійний і більш повноводний.

Милуватися озером найкраще рано вранці, коли людей ще мало і воно має природну красу. В цей час його поверхня настільки гладка, що в ньому можна побачити своє відображення в дзеркалі. Сонячне світло в цей час настільки м’який і розсіяний, що ви отримаєте просто ідеальні фотографії.

Прогулянки навколо Чорного озера незабутні. Магія цього місця залишає глибокі враження, які звуть сюди знову і знову. Підхід до озера охороняється, і, щоб потрапити сюди, доведеться заплатити близько 2-х євро.