Думська площа

199

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 2
  • регіону 1 267

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!
Думська площа – одна із старовинних площ Одеси. Тут розташовувалося будівлю думи, а нині це Одеська міська рада. Звідси і походить назва площі.

На сьогоднішній день Думська площа – одна з визначних пам’яток міста Одеси, яку дуже люблять відвідувати туристи. Крім будівлі мерії, яке саме по собі є пам’ятником історії та архітектури, тут встановлений один з найкрасивіших монументів Олександру Сергійовичу Пушкіну.

Так само, на Думську площу визирає будинок, в якому раніше розташовувався Англійський клуб, а поруч знаходиться Одеський археологічний музей, заснований ще в 1825-му році.

У дореволюційні роки на Думській площі більше проводилося акцій протестів, ніж народних гулянь. Розважатися тут вважалося поганим тоном. Міська аристократія вважала за краще прогулюватися по довколишніх вуличках, надавши депутатам в спокої і тиші вирішувати питання державного рівня.

В сучасний час на Думській площі, як і раніше, частіше проводяться мітинги, ніж розважальні заходи. Більшу частину культурних заходів і свят ініціює мерія. Наприклад, на час традиційної одеської «Гуморини» площа стає однією і майданчиків цього свята.