Екскурсійна пасіка Бджолина садиба

318

Крім місць, пов’язаних з ім’ям великого російського поета А. С. Пушкіна, в селищі Пушкінські Гори є і інші визначні пам’ятки. Одним з найцікавіших місць є розташована тут екскурсійна пасіка. Крім виробництва смачного меду, власники пасіки організовують для всіх бажаючих захоплюючі екскурсії на тему бджільництва, розповідаючи про історію його розвитку з давніх часів до найсучасніших технологій.

Бджільництво В давнину називалося бортництвом, від слова “борть”, що позначав дупло дерева, в якому жили бджоли. Вони були як природного походження, так і штучні, спеціально влаштовуються людьми для збору меду. На території пасіки розташовані всілякі види бортей, вуликів, пасток для бджіл, тут можна побачити старовинні пристосування для захисту медоносних бортей від ведмедів. Під час екскурсії також можна подивитися на наочні посібники і пристосування для ведення бджільництва, а досвідчений бджоляр в подробицях розповість, як користуватися тим чи іншим інструментом.

Крім докладного знайомства з інвентарем бджолярів, відвідувачі пасіки дізнаються багато цікавої інформації про різних продуктах бджільництва, їх користь для організму і способи застосування. А найцікавіші можуть спробувати самостійно відкачати мед в медогонці. Крім того, при пасіці працює невелике кафе, в якому можна продегустувати продукцію, а також купити Псковський мед або сувеніри на пам’ять в місцевій Медової лавці.