Фабрика килимів

197

Місто Кайрун в Тунісі, крім пам’яток ісламу, славиться своїми килимами. Цілий район міста, Касба, населяють сім’ї, чия праця відданий виготовлення кайруанских килимів. Цей район так само відомий у світі, як «фабрика килимів».

Тут виробляють виключно «кайруан» – вузликовий килим, який вперше з’явився в Тунісі в XIX столітті. Справжній «кайруан» повинен бути «жорстким» і повинен містити від 100 000 до 200 000 вузликів на квадратний метр. Візерунки на килимах, дотримуючись старих східних зразків, складають з медальйонів і зображень витких рослин.

В Кайруані можна побачити сотні красивих килимів з овечої вовни з узєлковим ворсом – “зарбия”, і “аллюша”, з коротким ворсом- “мергум”, так само килими, але невеликі- “килими”, шовкові килими і берберські з узєлковим ворсом, з простим, але дуже оригінальним орнаментом і забарвленням.

Всі килими атестуються ONAT (Національне бюро туніських ремісників) їм же призначається ринкова ціна. Ціна залежить від розмірів килима, кількості вузлів на квадратний метр, а також від складності візерунка і матеріалу з якого він виготовляється.