Фінляндський вокзал

99

Фінляндський вокзал — великий залізничний вокзал у Санкт-Петербурзі, обслуговуючий Жовтневу залізницю. Вокзал знаменитий своєю багатою історією та деякими меморіальними пам’ятками, встановлених на його території.

Фінляндський вокзал відкрився в 1870 році. Будівля була побудована за проектом відомого архітектора Петра Купинского. Саме на Фінляндський вокзал напередодні Жовтневої революції приїхав Ленін, який повернувся з еміграції — пізніше, в двадцятих роках, на площі перед будівлею вокзалу був навіть відкрито пам’ятник на честь цієї події. А ще через тридцять років на платформі розмістили паровоз, який привіз Леніна в Росію.

Сьогодні Фінляндський вокзал — сучасний транспортний вузол, що пропускає через себе понад 1500 пасажирів на годину. На території вокзалу працюють камери схову, кімната матері і дитини, кімнати відпочинку та інші спеціалізовані приміщення, що надають послуги пасажирам. На вокзалі можна скористатися Інтернетом, відправити електронну пошту, зарядити електронні пристрої або відправити факс.