Фінляндський вокзал

0
7

Фінляндський вокзал — великий залізничний вокзал у Санкт-Петербурзі, обслуговуючий Жовтневу залізницю. Вокзал знаменитий своєю багатою історією та деякими меморіальними пам’ятками, встановлених на його території.

Фінляндський вокзал відкрився в 1870 році. Будівля була побудована за проектом відомого архітектора Петра Купинского. Саме на Фінляндський вокзал напередодні Жовтневої революції приїхав Ленін, який повернувся з еміграції — пізніше, в двадцятих роках, на площі перед будівлею вокзалу був навіть відкрито пам’ятник на честь цієї події. А ще через тридцять років на платформі розмістили паровоз, який привіз Леніна в Росію.

Сьогодні Фінляндський вокзал — сучасний транспортний вузол, що пропускає через себе понад 1500 пасажирів на годину. На території вокзалу працюють камери схову, кімната матері і дитини, кімнати відпочинку та інші спеціалізовані приміщення, що надають послуги пасажирам. На вокзалі можна скористатися Інтернетом, відправити електронну пошту, зарядити електронні пристрої або відправити факс.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here