Фонтан на площі Поле чудес

207

Фонтан на “Поле чудес” в Пізі відомий під назвою “Фонтан Амурів”. Він був встановлений в XVIII столітті і зберігся в незмінному вигляді до нашого часу.

Традиція пристрою фонтанів з питною водою на великих площах італійських міст сходить до римської епохи. Фонтан на “Поле чудес” повинен був вирішити проблеми з водопостачанням цієї частини міста. Спочатку скульптор Кварантотти створив масивний п’єдестал-поїлку, який був встановлений на розі Пьяцца дель Міраколі – “Поля чудес”, між Кафедральним Собором і Пізанської вежею.

Встановлення фонтану датується кінцем XVII століття, але скульптури з’явилися на постаменті лише на початку XVIII століття. Фігурки трьох амурів прагнуть назустріч подорожньому, що входить на площу. В руках амури тримають великий щит із зображенням герба Пізи – хреста на темному тлі.

Спочатку фонтан був оточений кованими залізними ґратами, яка була втрачена в роки Другої світової війни. Крім того, піддавалася небезпеки і доля скульптур. Спочатку було запропоновано замінити амурів, які не відповідають загальним церковним стилем площі, на пам’ятник Бускето ді Джованні Джудіче, творцеві Пізанського собору. Пізніше був розроблений проект встановлення пам’ятника Галілею. На щастя, він був відкинутий, що дозволило зберегти історичний ансамбль площі.