Фортеця Каліакра

103

Фортеця Каліакра розташована на одному з мальовничих і скелястих мисів Болгарії. Це споруда XIV століття відіграло найважливішу роль у битві 1791 року між турецьким і російським флотом.

Тут, біля мису Каліакра, 31 липня 1791 року російська ескадра під командуванням контр-адмірала Федора Ушакова у складі 16 лінійних кораблів, 2 фрегатів і 19 допоміжних суден завдала нищівної поразки перевершувала її по силам турецькій ескадрі (18 лінійних кораблів, 17 фрегатів, 43 допоміжних судна). Турецький флот був знищений, що призвело до підписання Ясського мирного Договору. За цю перемогу Федір Ушаков був удостоєний Ордена Олександра Невського, а в 2006 році в ознаменування 215 річниці цієї історичної битви на мисі був встановлений пам’ятник видатному російському флотоводцю.

Ця битва змогла визначити успіх російських солдатів у війні в цілому. Землі, на яких фортеця була заснована, перейшли у володіння князівства Карвуна. Поступово Каліакра розбудовувалася і зміцнювалася, стаючи більше і величественней.

Фортеця вважалася і укріпленням, і справжнім містом в місті, в якому крім резиденції Карвуна перебували державні установи, головна церква і монетний двір. У XIX-XX століттях Каліакра не використовувалася, і на найближчій до неї території були засновані сучасні будівлі – вітряні станції і маяк.

В даний час фортеця і мис Каліакра — частина заповідника, який знаходиться в оточенні чудової природи, про якого складають легенди. Для всіх бажаючих територія знаменитого споруди відкрита для відвідувань щодня з 10:00 до 19:00.