Генуезька фортеця Кафа

296

Генуезька фортеця Кафа – історичне свідоцтво багаторічного панування вихідців з Італії на території стародавньої Феодосії.

У VIII-IX століттях ця земля була викуплена у татарського хана генуезцями, і тут був заснований новий місто Кафа, який нерідко іменували «Друга Генуя». Побудована в XIV-XV століттях, Кафа була одним з найбільш сильних укріплень генуезців в Європі. Площа внутрішньої частини фортеці становила 70 гектарів, а її захищали дві лінії оборони. Кафа стала не тільки потужним оборонним пунктом, але і крупним торговим портом.

Вежі основний цитаделі були побудовані в неприступному місці – на крутих обривах Карантинного пагорба. До нинішніх днів збереглося більше половини її потужних стін з місцевого вапняку. Стіни протяжністю понад 700 метрів мали висоту 11 метрів і товщину 2 метри. На захищеній території розміщувалися основні адміністративні будівлі: суд, казначейство, палац консула, церкви, торгові лавки.

Зовнішня лінія оборони з більш ніж 30 вежами мала довжину п’ять з половиною кілометрів. З зовнішньої сторони зовнішню фортечну стіну надійно захищав глибокий рів, наповнений водою, – він досі видно на міських вулицях в старій частині міста. До наших днів збереглися німі свідоцтва колишньої могутності: південна стіна, що включає вежу Климента і Криско, фрагмент західної стіни, ще кілька башт, частини воріт, міст і кілька церков.