Гербовий корпус Великого палацу

108

Гербовий корпус, або корпус «Під Гербом» — це західний павільйон Великого палацу в Петергофі. Корпус під гербом був прибудований до Великого палацу архітектором Ф. Б. Растреллі в середині XVIII століття. Житлові покої і парадні приміщення корпусу були оформлені в стилі бароко. Приміщення корпусу використовувалися імператрицею Єлизаветою Олексіївною, а потім і Катериною II, для проведення сімейних торжеств, зустрічей з іноземними послами, розміщення високопоставлених гостей.

В Гербовому корпусі до Великої Вітчизняної війни розміщувалася бібліотека, а в 2003 році покої були відреставровані і відкрився музей «Особлива комора Петергофа». Експозиція музею розміщена в житлових покоях Катерини II: туалетний,опочивальні і кабінеті. Тут відтворено інтер’єр покоїв та розміщено понад 800 експонатів, датованих кінцем XVII — початком XX століть.

У «Особливої комори Петергофа» можна побачити особисті речі російських імператорів, їх атрибути влади. Викликають інтерес костюм Петра I, туфлі і плаття Катерини II, рідкісне дзеркало роботи Ф. Тома Жермена, ювеліра Людовіка XV, срібний письмовий прилад Олександра I, годинник Олександра II. Так само тут можна побачити мундири і сукні придворних, парадний посуд, вироби з дорогоцінних металів, фарфор і так далі. В окремому залі представлені унікальні вироби фірми Карла Фаберже.