Гомельський Палацово-парковий Ансамбль

195

Гомельський палацово-парковий ансамбль являє собою одне з найстаріших музейних закладів Республіки Білорусь, в який входять не тільки пам’ятки архітектури, але і пам’ятники природи. В комплекс входять палац Румянцевих і Паскевичів, каплиця-усипальниця князів Паскевичей, адміністративна будівля, Зимовий сад і оглядова вежа.

Головні експозиційні комплекси знаходяться на території палацу Румянцевих і Паскевичів. У центральній частині палацу знаходяться предмети інтер’єру та особисті речі власників палацу. В окремому залі виставлено збори старообрядницьких ікон та археологічні експозиції. На другому поверсі в гроті палацу і в цокольному поверсі знаходяться Лицарські зали. Окрема експозиція присвячена зібрання рукописних і стародрукованих книг.

Князі Паскевичи поховано в каплиці-усипальниці недалеко від головної будівлі. Вона виконана в неоруському стилі з численними декоративними деталями і різнокольоровими майоліковими плитками з рослинним орнаментом.

На території комплексу у вишуканому парку знаходиться Лебединий ставок, утворений на основі старої річечки. Сама територія парку являє собою суцільний листяний масив з унікальними породами дерев.