Гора Алчак-Кая

127

Дивовижне природне утворення чекає відвідувачів південно-східній частині Кримського півострова. Тут, замикаючи Судакську бухту, нехай не пронизує вершиною небеса, але гордо височіє гора Алчак-Кая.

Таким цікавим назвою нагородили цю гору кримські татари, Алчак-Кая російською звучить як «низька скала» – здавалося б, нічого простого. Але особливості Алчак не закінчуються на назві, ця гора, насправді, коралове утворення, складене з мраморновидного вапняку.

Мандрівники добираються сюди за спеціальною туристичною стежкою, відвідавши по дорозі грот з ліричною назвою «Еолові арфа». Цікаво тут подивитися і на іншу стежку – стару экипажную дорогу в Капсельскую долину, яку тут називають римської. В цю ж скарбничку історичних особливостей гори Алчак відправляються поселення бронзової епохи II тисячоліття до н. е й той факт, що тут був знайдений скарб боспорських монет III ст. н. е.

Побувавши на Алчак не можна не відвідати Чортів місток, який зазнав чимало змін – від давнього кам’яного мосту через залізний трос до зручному дерев’яному містку, звідки зараз відкривається дивовижна панорама на Судакську бухту.