Гора Кішка

145

На південному березі Криму в Сімеїзі розташовується гора «Кішка» — одна з найбільш мальовничих гір Криму. Гора насправді обрисами нагадує изготовившуюся до стрибка кішку, але назва походить від кримськотатарського «Кош-Кая», що в перекладі означає «парна скеля». Висота гори складає 254 метри.

Гора «Кішка» — це цілий комплекс природних рідкостей. Наприклад, нарівні з дубом пухнастим, ялівцем, соснами і фісташкою, тут росте дивовижне дерево, яке зустрічається тільки на Південному березі Криму — вічнозелений суничник дрібноплідний.

Гора «Кішка» відносно молода — їй зараз близько 1 мільйона років. Всередині неї багато порожнеч і тріщин, у холодну пору року звідти вириваються клуби пари — це тепле повітря піднімається з глибин гори на поверхню. Навпроти «Кішки» в море розташована 51-метрова скеля Дива, з її вершини відкривається приголомшливий вид мальовничого узбережжя по обидві сторони від гори.

На плато гори «Кішка» веде пішохідна стежка втоптана, прогулянка по ній не займе багато часу, але залишить незабутні враження. З трьох інших сторін піднятися на 254-метрову гору практично неможливо.