Гостра брама

132

Гостра брама (неофіційна назва — «Святі ворота») це найважливіший історико-культурний пам’ятник, розташований в столиці Литви, місті Вільнюсі. Брама являє собою дивом збережені ворота стародавньої міської стіни, разом з побудованої над ними каплицею з чином Остробрамської Божої Матері.

Будівництво воріт було закінчено в 1522 році. Пізніше Гостра брама кілька разів добудовувалася, і зараз її архітектура змішує в собі різні стилі — сама арка являє собою чисту готику, а фасад над нею виконаний вже у стилі Ренесансу. Аттик прикрашений литовським гербом і головою бога Гермеса в крилатому шоломі.

Відразу над воротами розташовується каплиця Остробрамської Божої Матері, яку побудували ще у сімнадцятому столітті ченці-кармеліти. Спочатку каплиця була дерев’яною, але в 1830-му році була перебудована з каменю і знайшла риси класицизму.
Поміщений в каплицю образ Божої Матері почитаємо як православними, так і католиками, і є об’єктом релігійного паломництва через чудотворних властивостей, приписуваних образу.