Греція Чи Болгарія: де краще відпочивати

Болгарія і Греція – два майже однакових за площею балканських держави, але в туристичному плані вони дуже сильно розрізняються. Настільки, що навіть в порівняння по ідеї потрапляти не повинні, так як пропонують відпочинок абсолютно різної спрямованості. Хочемо порекомендувати вибрати отдых в Болгарии цены

Щоб визначиться між країнами треба відповісти тільки на два питання:

Що важливіше пляж або екскурсії.
Скільки у вас в розпорядженні грошей.
Тому що невелику перевагу над Грецією болгарські курорти отримують тільки за рахунок більш низьких цін і кращих пляжів.

Причина:

До Греції далі летіти (дорожче коштує переліт)
У Болгарії нижче ціни, так як немає зони євро.
У Болгарії більше можливостей для відпочинку в приватному секторі.

Якщо звернути увагу на дорогі тури, то їх вартість в обох країнах приблизно однакова – від 93 тисяч рублів (середня ціна) і вище.
До того ж на болгарських курортах більш низькі ціни на продукти і середній чек в ресторані. Про це читайте в розділі цін.

Болгарія славиться своїми піщаними пляжами, ширина яких від 50 до 100 метрів в залежності від курорту. Майже всі вони піщані і відмінно упорядковані. Їх не треба шукати на машині, йти далеко пішки. Вийшов з готелю і спокійно знайшов де прилягти. У Греції такого не буде.

Ширина грецьких пляжів рідко перевищує 50 метрів. Протяжність кожного з них набагато менше. Зате упорядкованість пляжів завжди на належному рівні, особливо на Родосі, Міконосі і деяких інших островах. На відміну від Болгарії, тут більше різноманітності – зустрічаються як піщані і вулканічні, так і кам’янисті і галькові пляжі. Головна проблема-мала кількість піщаних пляжів. У високий сезон відчувається перенаселеність пляжної смуги.

Погодні умови
У Греції відчутно спекотніше і сезон туризму триває довше. Якщо в Болгарії стабільна погода тільки з кінця червня по початок вересня, то в Греції сезон починається в травні і закінчується на початку жовтні. Однозначна перевага на боці Греції. За умови що ви шукайте, де пожарче, та дощів поменше.

Категорії готелів в Греції позначаються п’ятьма першими літерами латинського алфавіту. При цьому E («Без категорії») не завжди буває гірше D або C, що відповідає дво — і тризірковим готелям. Греція також відома своїми приватними готелями з затишними балконами або верандами.

На болгарських курортах зустрічається набагато більше великих готельних комплексів. Нерідко за 4 * готелем ховається п’ятизірковий, що пояснюється бажанням власників не платити високі податки.

У Болгарії пропонується непоганий вибір екскурсійних програм, але нічого особливого цікавого ви не побачите:

прогулянки на катерах по затоках;
знайомство з рослинним світом Ботанічного саду Балчика;
сафарі-тури по двох заповідних зонах: Алепу і Ропотамо;
екскурсії по середньовічних кварталах Поморіє, Велико Тирново та інших старовинних міст;
знайомство з монастирями: Рильським і Вачковським.
Екскурсія-Метеори

Греція більш цікава для любителів екскурсій. Багата історія країни, наявність пам’яток світового рівня і різноманітні природні пейзажі роблять їх фаворитом в цьому порівнянні з Болгарією. На грецьких курортах вам запропонують:

прогулянки на невеликих катерах по морю;
екскурсії на комфортабельних поромах на мальовничі острови;
поїздки до останків старовинних міст на Аттичному узбережжі;
пізнавальні екскурсії по монастирським комплексам метеорів, Корфу і Афона.
Де краще відпочивати з дітьми
З дітьми біля моря

Головні складові успішного відпочинку з дітьми — піщаний пляж, пологий вхід в море, наявність дитячого меню і російської анімації в готелі.

У Греції проблеми будуть з усіма чотирма компонентами. Болгарія ж здатна повністю задовольнити потреби навіть самого примхливого дитини. Мабуть, головна перевага Чорноморського узбережжя полягає у відсутності мовного бар’єру. Дитина легко знайде друзів серед постояльців готелю, персонал в Болгарії говорить російською добре, а дитяча анімація в 4-5* готелю проводиться на декількох мовах.

У Греції знайти готель з анімацією набагато складніше. До того ж вибір готелів «Все включено» дуже маленький, а при відпочинку з дітьми — це дуже важливо.

Так що, з дітьми краще летіти в Болгарію.

Безпека
Головна небезпека обох країн-нерідкі випадки кишенькового злодійства і крадіжок в готелях. Але це властиво будь-якій країні. В іншому туристи давно оцінили болгарське і грецьке гостинність.

Резюме
Болгарія — більш вигідний варіант для сімейного та бюджетного відпочинку. Мінуси-нудна екскурсійна програма. Якщо це для вас не важливо-Чорне море чекає вас.

Заможним і активним туристам, які віддають перевагу більш спекотну погоду, варто розглянути Грецькі курорти. Фактор вартості може відійти на другий план, якщо ви готові «посунутися» за кількістю зірок в готелі. Якщо цікаві екскурсії, красиві пейзажі, грецька кухня і посиденьки в тавернях — це про вас, то навіть не розглядайте Болгарію. Греція-Це те, що вам потрібно.