Гробниця Святого Петра

208

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>
Гробниця Святого Петра довгий час викликала сумніви і запитання. Хто похований під великим вівтарем? Дійсно тут, у Ватикані зберігаються мощі Святого Петра?

Питання було відкрито частково при похованні папи Пія XI в 1939 році. Тоді було розкрите заповіт, який було записано останню волю покійного – провести поховання його тіла в максимальній близькості до «Сповідальниці» Святого Петра.

Під нефром собору працювали «каменярі», які викопували з-під підлоги мармурові плити. Вони працювали обережно, щоб не порушити цілісність святого місця. Робітники виявили плити, які належать до першої базиліці, яка була споруджені ще в IV столітті імператором Костянтином. За традиціями саме над гробницею і мав розміщуватися вівтар. Загальний оголошенню результатів завадила війна, яка тривала 6 років. Однак, роботи тривали вестися, але в таємниці. Робітники прийняли обітницю нерозголошування інформації. Пізніше папа Пій XII у своїх публічних виступах натякне, що розкопки увінчані успіхом.

У 1952 році був виданий звіт про проведену роботу у двох томах.Було встановлено, що Собор розташований на давньоримському некрополі. Мощів Петра не виявилося в гробниці, хоча вона була обнесена високою цегляною стіною в цілях збереження святого місця. Вважається, що мощі були перепрятаны в цілях збереження від варварів.

І донині Гробниця Святого Петра оповита таємницею.