Гуамское ущелині

0
10

Гуамское ущелина — прекрасний пам’ятник природи, ламана лінія вузької ущелини простяглася на три кілометри між селищами Мезмай і Гуамка. Стіни ущелини піднімаються на четырехсотметровую висоту, по дну цього величного каньйону біжить нуртує річка Курджипс.

За свою історію ущелині не раз ставало свідком запеклих боїв. Сама назва Гуамское за однією з версій походить від імені молодого адигейського командира, який розтрощив тут в 1717 році турецьке військо. Заманивши ворога в ущелині, адигейці викликали обвал, перекрывший вихід, а потім з високих стін ущелини стрілами й камінням розправилися з турками.

В ущелині прокладена залізнична вузькоколійка. Зараз по ній возять туристів. Поїзд із трьох вагонів відправляється з селища Мезмай до Будиночка космонавтів — невеликого кафе посередині ущелини. Рейки прокладені на вузькій вибитою в скелі майданчику — з одного боку підносяться стіни ущелини, з іншого внизу під кручею шумить Курджипс. Другу половину ущелини можна оглянути пішки.

Химерні форми велетенських скель, що зриваються з величезної висоти водоспади, надзвичайна різноманітність рослинності, украсившее кам’яні стіни ущелини — все це варто побачити це своїми очима.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here