Історичний центр Вільнюса

104

Історичний центр Вільнюса («старе місто») — найдавніша частина литовської столиці, розташована на лівому березі річки Няріс. Старе місто включає в себе Замкову гору, Ратушну площу, Кафедральну площу і кілька прилеглих до неї вулиць та кварталів. Загальна площа району складає трохи більше трьох з половиною квадратних кілометрів.

Історичний центр Вільнюса почав формуватися ще в середні століття, тому будівлі тут вражають різноманітністю архітектурних стилів — в старому місті можна зустріти готику і модерн, класицизм і бароко. Більшість будинків офіційно визнані архітектурними пам’ятками, а сам район внесений до списку Всесвітньої Культурної Спадщини, складається організацією ЮНЕСКО.

Основними визначними пам’ятками історичного центру Вільнюса є Замкова гора разом з вежею Гедиміна, а також Кафедральна площа, на якій розташований Собор Святого Станіслава і пам’ятник князя Гедиміна.

Історичний центр Вільнюса — це дуже атмосферний, гарне місце з безліччю старовинних вулиць і середньовічних будівель, тому не дивно, що цей район незмінно опиняється у фокусі особливої уваги всіх литовських туристів.