Изборская фортеця

0
11

Изборская кам’яна фортеця (14 століття) — видатний пам’ятник російського оборонного зодчества. За час свого існування витримав десятки ворожих облог, жодного разу не була захоплена. Збереглися до наших днів потужні фортеці, такі як в Ізборську, завжди вражають уяву. У їхніх древніх стінах немов зосереджена та велика рішучість назавжди захистити свою ідентичність, яка змушує поважати і цінувати унікальний російський характер.

Фортеця на Жеравьей горі побудована у формі неправильного трикутника з округленими кутами. З обох сторін вона майже неприступна з-за крутих схилів, з третьої сторони були викопані рови. Стіни і башти фортеці побудовані з місцевого вапняку, вони простяглися приблизно на 623 метра, середня висота стін близько 8 метрів, а їх товщина — 4 метри. Фортеця була настільки досконалою в тих природних умовах, що її, як більшість фортець північно-заходу Росії, навіть практично не перебудовували на початку 16 століття. Так як Ізборськ — дуже древнє місто, ймовірно, фортеця (дерев’яна) була тут вже в 11 столітті. Вона зміцнювалася й оновлювалася з ростом міста.

На екскурсії по фортеці можна дізнатися дуже багато цікавого, місцеві вежі різні і мають різні пристосування, що підвищують ефективність оборони. Але і без екскурсії прогулянка по фортеці принесе багато приємних і пам’ятних хвилин.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here