Кафедральний собор Санта Марія дель Фьоре

86

Кафедральний собор Санта Марія дель Фьоре – одне з найбільш знаменитих і розкішних будов Флоренції. Домський собор, як його ще називають, спроектували як місце, де могло знайти притулок і захист все населення міста.

Кафедральний собор будувався майже шість століть. Точніше, добудовувався і прикрашався. Раніше на цьому місці стояв античний храм Святої Марії з Кесарії. Перший камінь нового храму був закладений в 1296 році відомим зодчим Арнольфо ді Камбіо. До 1434 році собор був практично готовий. У його будівництві брали участь багато знамениті архітектори: Джотто, Франческо Таленті, Альберто Арнольді, Джованні-Амброджо, Нері ді Фьораванте та ін.

Підлога собору Санта Марія дель Фьореиз виконаний з поліхромного мармуру. Вражаючі вітражі виготовлені з кольорового скла, вони представляють біблійні сюжети, зображення Ісуса Христа та Діви Марії. Купол собору прикрашений сценами з Страшного суду. Старовинні годинники роботи Паоло Уччелло досі вражають вчених – їх стрілки можуть крутиться і у зворотний бік.