Кафедральний собор

0
7

Кафедральний собор (повна назва Кафедральний собор Святого Станіслава і Святого Владислава) — найбільший католицький храм Вільнюса. Розташований у старому місті, в історичному центрі литовської столиці.

Кафедральний собор був побудований ще в п’ятнадцятому столітті на місці колишнього язичницького капища. Як і багато будови того часу, храм часто страждав від пожеж, проте його незмінно відбудовували знову. У шістнадцятому столітті до собору була прибудована дзвіниця, а в сімнадцятому — капела.

Будівництвом всякий раз керували італійські майстри, тому Кафедральний собор відчував сильний вплив тамтешніх архітектурних течій.

Вже після Другої Світової війни в будівлі собору радянською владою був організований склад, а трохи пізніше — картинна галерея при Мистецькому музеї. Лише в 1989 році собор було повернуто церкві, заново освячений і відкритий для віруючих.

Кафедральний собор має величезне культурно-історичне значення. Розташований прямо в серце Вільнюса, він пережив всі важливі історичні події в житті Литви, тому незмінно привертає до себе безліч туристів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here