Камяний міст

94

Кам’яний міст — одна з визначних пам’яток хорватського міста Дубровник. Древній міст веде до воріт Пилі, через які можна потрапити в історичний центр міста. Разом з іншими пам’ятками Старого міста кам’яний міст вважається історичним пам’ятником і внесений в список Всесвітньої культурної спадщини, складається організацією ЮНЕСКО.

Перший кам’яний міст в Дубровнику був побудований в 1397 році, однак свій сучасний вигляд він набув значно пізніше, під час масштабної реконструкції під керівництвом відомого хорватського архітектора Паскойе Миличевича. Саме тоді з’явилися знамениті арки, які стали сьогодні символом дубровницкого мосту.

У Середні століття був перекинутий міст поверх оборонного рову, наповненого водою, однак сьогодні цей рів повністю засипаний, і під мостом розбитий гарний сад. Ворота Пилі, які впирається міст, також є місцевою визначною пам’яткою. Побудовані в готичному стилі, ворота прикрашені кам’яною статуєю святого Влаха за авторством талановитого скульптора Івана Мештровича і не поступаються мосту в популярності.

Своєю старовиною кам’яний міст незмінно привертає до себе масу туристів — це одне з самих відвідуваних місць у всьому Дубровнику.