Кіноконцерн Мосфільм

74

«Мосфільм» – знаменита радянська кіностудія, а зараз одна з найбільших кінокомпаній Європи і світу, створена в листопаді 1923 року. Свою нинішню назву кіноконцерн отримав в 1935 році.

У період становлення випускалися художні, науково-популярні, мультиплікаційні фільми, з 1935 – тільки мистецькі. Емблемою кіностудії є скульптура «Робітник і Колгоспниця» скульптора Ст. Мухіної.

За радянських часів на Мосфільмі було знято понад 2000 картин, багато з яких увійшли до золотого фонду світового кіномистецтва. Близько 40 фільмів відзначені Державною премією СРСР і РРФСР, понад 100 фільмів отримали премії на міжнародних і всесоюзних кінофестивалях. Значний внесок у розвиток світового та радянського кінематографа внесли знамениті режисери «Мосфільму»: А. П. Довженка, М. К. Калатозов, А. Л. Птушко, в. І. Пудовкін, В. А. Пир’єв, М. І. Ромм, С. М. Ейзенштейн та ін.

При концерні діють музей і туристичне бюро. В експозиції музею – елементи декорацій знаменитих фільмів, костюми, реквізит, а також унікальна колекція ретротранспорта.