Київський метрополітен

240

Перше метро в Україні з’явилося в Києві, його урочисте відкриття відбулося 6 листопада 1960 року. Столична підземка ще й стала третьою на теренах усього Радянського Союзу. Раніше киян оцінити переваги цього виду транспорту змогли тільки москвичі і жителі Ленінграда.

Взагалі прогресивні уми Російської імперії ідею створення в Києві підземної залізниці висували ще в 1884 році. Метро повинно було пройти під дніпровськими кручами. Але тоді ідею не підтримала міська управа. Можливість створення метро розглядали й керівники УНР на початку ХХ століття. Будівництво сучасного метро в Києві почалося вже після Вітчизняної війни, у 1949 році. З перервами і певними складнощами роботи тривали десять років – до 1959.

Сучасна система Київського метрополітену включає три лінії, їх загальна довжина понад 66 км, і 51 станцію з трьома пересадочними вузлами. Щороку Київська підземка перевозить понад 526 з половиною мільйонів киян і гостей столиці.

Київське метро – світовий рекордсмен. Так, станція «Арсенальна» найглибша в світі (105, 5 м углиб), а наступна за нею станція, «Дніпро», знаходиться вже на поверхні. Це – максимальний перепад глибин серед усіх метрополітенів світу.