Київський національний університет імені Тараса Шевченка

235

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Компанії та установи
>
Київський національний університет імені Тараса Шевченка – один з найстаріших вузів України – був заснований в 1833 році за указом Миколи I і став шостим університетом Російської Імперії.

Головний корпус університету розташований в центрі Києва на вулиці Володимирській. Це велика чотириповерхова будівля побудована петербурзьким архітектором Вікентієм Івановичем Беретті в стилі російського класицизму. Будівля відрізняють прості строгі лінії монументального фасаду, що контрастують з величним портиком, прикрашеним іонічними колонами. Але, безсумнівно, найбільш помітною особливістю будівлі став густий червоний колір його стін, що дав назву цій пам’ятці архітектури.

Існує безліч пояснень вибору кольору для стін Червоного корпусу. За офіційною версією червоні фасади і чорні елементи декору відповідають кольорам стрічок ордена святого Володимира – покровителя університету. Інша версія говорить про помилку, допущену при змішуванні інгредієнтів дорогої італійської фарби. Студенти похмуро жартують про кров, пролиту під час сесії.

Але яким би не було вірне пояснення, вірно одне: Червоний корпус Київського національного університету імені Тараса Шевченка – одна з найцікавіших пам’яток української столиці.