Колона святого Марка у Венеції

0
11

Колона святого Марка, увінчана фігурою крилатого лева, який був символом біблійного святого, являє собою цікавий пам’ятник історії і архітектури. Одна з легенд говорить про те, що ця фігура була виготовлена з колишньої перської химери, привезеної з Китаю, якої просто додали крила. Друга версія говорить про те, що крилатий лев був створений невідомими ливарниками, що творили у Венеції в ХІІІ столітті. Існують і інші версії.

У 1797 році крилатий лев був знятий з колони за наказом Наполеона I, який перевіз його в Париж. Він вважав символічним перевезти в свою столицю символ величі Венеції, і протягом багатьох років статуя лева Святого Марка прикрашала площу перед Паризьким Будинком Інвалідів, але згодом була повернута на історичне місце. Однак у процесі транспортування реліквії сталася трагедія — статуя розбилася на 84 фрагмента.

Уламки статуї дбайливо зібрав відомий архітектор Бартоломео Феррарі, потім переплавив їх в печі, в результаті вийшло споруда з сплаву свинцю, бронзи, латуні, деталі якого були скріплена сталевими болтами і швами. на сьогоднішній день від оригіналу залишились незмінними лише кілька деталей — частина задніх лап, голова і грива. На початку XVIII століття біля колони святого Марка розташовувалося єдине у Венеції місце, де було дозволено грати в азартні ігри, але потім воно знайшло погану славу, оскільки тут влаштовувалися кари.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here