Костел святої Анни

0
7

Невеликий костел святої Анни по праву називають візитною карткою Вільнюса. Його фасад, виконаний з 33 видів цегли, називають шедевром пізньої готики. Він відрізняється незвичайною пластикою, різноманітністю і декоративністю ліній. При цьому ім’я архітектора, який створив костел, досі достеменно невідомо. За однією з версій, їм був Бенедикт Рейт, автор Собору святого Віта в Празі і замку Вавель у Кракові.

По одній з міських легенд, Наполеон, захоплений витонченістю собору, бідкався, що не може поставити його на долоню і акуратно перенести в Париж. Це, однак, не завадило йому розмістити в костелі кавалерію, яка завдала великої шкоди внутрішньому оздобленню.

Внутрішній інтер’єр костелу не представляє великого інтересу і дуже схожий на оздоблення більшості католицьких соборів і храмів. Однак є й цікава деталь — невелика галерея, яка з’єднує Костел святої Анни з Бернардинським костелом, розташованих неподалік. Разом два цих будови створюють чудовий ансамбль, увічнений практично на всіх сувенірах, які виробляють у Вільнюсі для туристів.

Навпроти храму розбитий невеликий сквер: там можна посидіти або полежати прямо на траві, ще раз помилуватися на готичний фасад костелу, його дзвіницю, зробити кілька фото і ненадовго задуматися про вічне.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here