Козлов вал

0
8

Козлов вал є оборонною спорудою, яке розташоване в місті Володимирі. Це пам’ятник давньоруської фортифікації та містобудування. Південно-західна його частина з’явилася за князя Андрія Боголюбського в 1158-1164 роках, коли місто було визнано новою столицею Суздальської Русі. Андрій Боголюбський побудував грандіозну фортеця, яку оточив земляними валами з зовнішніми ровами, дерев’яною огорожею і баштами.

Периметр валів в ті часи становив майже 7 кілометрів, висота — 9 метрів, а ширина — 22 метри. У західній лінії розташовані Золоті ворота, стислі з обох сторін ярами. Після втрати оборонного значення в XVIII столітті, фортеця починає валитися, а на валах починають утворюватися стежки і городи.

Ділянка землі, розташований з південного боку Золотих воріт, біля валу, в XVIII столітті набуває купець Козлов. В честь нього і була названа ця частина фортифікаційної споруди. Під час реставрації Золотих воріт частина насипу була прибрана, і зараз висота валу зменшилась до 6 метрів. Вже в губернське час, залишки фортеці та земляного валу починають сприймати як пам’ятник старовини, який необхідно оберігати.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here