Кримські гори

256

Кримські гори трьома грядами пролягли уздовж узбережжя від Севастополя до Феодосії майже на 180 кілометрів. Уздовж Головної, або Південної, гряди від мису Айя на заході до Кара-Дагу на сході простягнувся Південний берег Криму, головне багатство півострова.

Гори в Криму не дуже високі (найвища вершина Роман-Кош — 1545 м над рівнем моря), але надзвичайно мальовничі. Головна гряда має свої особливості: у неї не звичайні гостроверхі вершини, а хвилясті нагірні плато. У Криму їх називають «яйлами». Яйли майже безлесны, однак, навесні тут справжнє водопілля трав і квітів. А ось схили гір Головної гряди покриті густими лісами. На сході Головна гряда закінчується Кара-Дагом. Стародавній згаслий вулкан встає над морем суворо і загадково, ніби інопланетний прибулець. Його скелі з північної сторони поступово переходять у пагорби, вкриті рідкими кущами шипшини і кизилу. Здалеку їх поверхня здається оксамитовою з-за щільного трав’яного килима. В центрі півострова височіє Чатир-Даг з безліччю карстових воронок і печер. Тут беруть початок багато кримські річки.

А який чудовий рослинний світ зустріне вас в горах Криму. Тільки тут ви побачите справжній білий пролісок, рожевий лісовий півонія, прекрасний осінній крокус. Багато загадок, неповторних краєвидів і несподіваних відкриттів таять кримські гори. Всі вони різні за характером, але однаково привабливими для подорожей.