Лебедине озеро у Воронцовському парку

243

Лебедине озеро в Алупкінському парку (який іноді називають Воронцовський парк) – одне з трьох, з’єднаних між собою озер парку. Враховуючи, що Воронцовський парк складається з двох умовних парків, Лебедине озеро є пам’яткою Верхнього парку. Сам парк був створений ще на початку XIX століття. Головним керівником проекту був Карл Кебах – досвідчений садівник з Німеччини.

Під час створення Лебединого озера, найбільшого з трьох озер Алупкінського парку, Воронцов віддав вказівку прикрасити дно озера камінням. На дно озера було висипано велика кількість напівкоштовних мінералів, які у великій кількості перебували в Коктебелі.
Прихід більшовицької влади в 17 році вніс свої корективи в спосіб життя і мислення людей. Камені з дна Лебединого озера після революції практично зникли – були нахабним чином розкрадені. Позначилося падіння рівня культури населення у зв’язку із знищенням прошарку інтелігенції.

Свою назву Лебедине озеро отримало завдяки тому, що постійно, з самого початку облаштування палацу Воронцова і парку тут живуть лебеді. Лише під час війни 41-45 років лебедів тут не було, подейкують, що вони загинули. Проте з поверненням мирного часу повернулися і лебеді. Досі сюди приходять люди помилуватися краси і грації лебедів.

По центру озера розташувався масивний пірамідальний камінь, з якого б’є штучний фонтан. Наявність фонтану додає в гармонійну тишу озера приємні звуки дзюрчання води.