Лоосхаус – Будинок без брів

104

Таку незвичну назву було присуджено одному з будинків Відня, розташованого поруч з Імператорським палацом. Його побудували в 1909 році за проектом австрійського архітектора-новатора Адольфа Лооса.

Широкій публіці будівля в стилі модернізму було представлено в 1911 році і відразу викликало суспільний резонанс. У зовнішній обробці будівлі не використовувалися розкішні декоративні елементи у вигляді карнизів і всілякої ліпнини. Тому віденське товариство назвало безпрецедентний проект Адольфа Лооса «Будинок без брів».

Згідно з міською легендою, сам австрійський імператор уникав прогулюватися повз цього «некрасивого» будинки і змушував завішувати вікна, що виходять на нього. У відповідь на всю критику, автор проекту міркував про функціональності приміщень і був противником усілякого прикрашення будівель. Але все ж він пішов на компроміс з громадськістю та облагородити фасад, розмістивши квіткові ящики.

У 1947 році «Будинок без брів» визнали пам’яткою архітектури та взяли під охорону. З 1960 року в будівлі знаходився меблевий магазин, а з 1987 року — «Райффайзен Банк». Починаючи з 2002 року, в цьому будинку розташовується міжнародна організація «Зона дизайну Адольфа Лооса», де проводяться виставки в області сучасного дизайну і архітектури.