Львівський театр опери та балету

260

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. А. Крушельницької – один з символів міста. Це прекрасна споруда не дарма вважається архітектурним шедевром. Театр прикрашають постаті Драми, Музики і Генія. На роботу над інтер’єром було витрачено кілька кілограмів тонкого золота і тонни міді. Зовнішнім виглядом театр дуже нагадує храм, але ж дійсно це і є Храм Мистецтва. Глядацький зал має чотири яруси і вміщує до 1000 чоловік. У просторих фойє театру представлені чудові твори скульптури і живопису XIX ст. Архітектурною особливістю можна назвати скляна стеля будівлі.

Львівський театр відкрив свої двері для глядачів у 1900 році – в цей день відбулася прем’єра лірико-драматичної опери “Янек” Ст. Желенского. Зараз у репертуарі театру 22 опери, 3 оперети та близько 20 балетів. Всі опери йдуть мовою оригіналу (італійською, французькою, російською, польською).

Надбанням репертуару вважається опера «Мойсей» М. Скорика, прем’єра якої відбулася під час візиту Папи Івана Павла ІІ в Україну.