Малий Ермітаж

90

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 25 993

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Малий Ермітаж знаходиться на території музейного комплексу Державного Ермітажу, розташованого в місті Санкт-Петербурзі. Під час царювання імператриці Катерини Великої будівля служила місцем проведення коротких комедійних вистав – «малих ермітажі», за що і отримала свою назву. Виходить до Палацової набережної будівля була побудована в другій половині XVIII століття за проектом архітекторів Ж. Валлен-Деламота і Ю. Фельтена.

У 1775 році до основної будівлі прибудовано бічні галереї. Цікавою особливістю Малого Ермітажу був підйомний стіл, сервировавшийся на нижньому ярусі, а потім піднімався в обідній зал. Інтер’єри приміщень прикрашала велика колекція картин, яка згодом стала ядром експозиції знаменитого музею. При палаці був організований «Висячий сад» — унікальна споруда, згодом неодноразово перестаивающееся і набуває нові форми.

У 1840-х роках була проведена масштабна реконструкція палацу, виконана під керівництвом архітектора Василя Стасова. Одним з нововведень стала прогресивна система опалення, розміщена у підвальному приміщенні. Малий Ермітаж є невід’ємною частиною комплексу імператорських резиденцій, формують архітектурний вигляд Палацовій площі.