Меморіал війни на площі Перемоги

207

Знамениту Санкт-Петербурзьку Площа Перемоги вінчає монумент героїчним захисникам Ленінграда. Відкриття меморіалу приурочили до 30-річчя Дня Перемоги – 9 травня 1975 року. Цей пам’ятник є зразком традиційного радянського зодчества і присвячений скоєного тут подвигу під час Великої Вітчизняної війни.

Складовими частинами монумента є стела «Переможець» зі скульптурами солдата і робочого. 26 бронзових скульптур, встановлені на гранітних пілонах, символізують образи захисників Ленінграда, високо в небо йде 48 метровий гранітний обеліск, який таїть у собі Велику Перемогу. Все це наземна частина меморіалу.

Підземний музей наочно демонструє всі труднощі військового часу. Зал музею прикрашають дві тематичні мозаїки – «Перемога» і «Блокада». Крім того, в музеї можна ознайомитись з документально-художньою експозицією, що розповідає про блокаду і грандіозної обороні Ленінграда. Експозиція в музеї ретельно продумана, а звукове оформлення налаштовує на певні думки.

Над входом у музей розташований ще один елемент меморіалу – нависаючі, розірване кільце, яке символізує прорив блокади. Протяжність кільця – 124 метри. В пам’ять про загиблих на майданчику зі скульптурною групою «Блокада» розміщений Вічний вогонь.