МХАТ імені Горького

48

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 42 207

Московський Художній театр був заснований в 1898 році в. І. Немировичем-Данченко і К. С. Станіславським. Свої перші чотири сезони — з 1898 по 1902 рік, він давав вистави в «Ермітажі» — орендованому театрі імені Я. В. Щукіна, в залі на 810 місць. Коштів на будівництво окремої будівлі не було. Доля Московського Художнього театру залежала тільки від меценатів і народних зборів.

У 1922 році велика частина трупи театру вирушила на довготривалі гастролі по країнах Європи (Чехословаччина, Німеччина, Югославія, Франція), де МХАТ залишив значну групу своїх акторів, які вирішили не повертатися в СРСР. Ці гастролі можна назвати тріумфальними, так як вони принесли театру колосальну популярність.

Протягом перших 35 років свого існування Московський Художній театр давав вистави на одній невеликій сцені, а в 1933 році — отримав у розпорядження будівля колишнього Театру Корша, що знаходиться в Петровському провулку. В наш час театр приваблює безліч туристів з усіх куточків світу і славиться своїми розкішними залами, красивими декораціями і талановитими акторами.