Михаэлертор

111

Хофбург – не одиничне і самотньо розташована будівля, а цілий комплекс палаців, площ, садів. Найбільші будівля — колишня резиденція Габсбургів і Михаэлертор. Ансамбль Хофбурга піддавався численним реконструкціям, однак він як і раніше має непідробним, вражаючим саме історичною єдністю.

Кращий спосіб отримати комплексне враження від Хофбурга – це вийти до нього з боку Міхаелерплатц, на яку виходить головний фасад Михаэлертор. Імператор Йосиф I віддав наказ побудувати його з метою з’єднання імперської канцелярії та Зимової школи верхової їзди.

Головний вхід прикрашено скульптурами, які символізують подвиги Геркулеса, а також майстерно виконаними воротами. Вони ведуть в купольний зал і апартаменти імператора. Додатково для школи верхової їзди додатково був зведений манеж, в якому раніше влаштовували свята і давалися концерти. У свій час навіть сам Бетховен диригував тут.

Внутрішній двір Михаэлертор являє собою чотирикутник. В центрі стоїть пам’ятник Францу I, а цокольну частину будівлі прикрашають статуї Віри, Могутності, Миру і Справедливості.