Мис Фіолент

93

Це удесное природне творіння ще нікого не залишило байдужим. Приголомшливо казкові краєвиди відкриваються з, здавалося б, звичайного мису. Незайманість природних красот, історична таємничість, самітність і кристально чиста вода Чорного моря — все це захоплює дух навіть досвідченого туриста. Немає нічого краще цілющого повітря реліктових ялівців, прогулянок по 10-киллометровому березі блакитної гладі моря, плавно переходить горизонтом в небо і химерних форм скель.

Це прекрасне місце для цінителів дайвінгу: стовідсоткова видимість, безліч морських мешканців (адже сюди не заходять кораблі) і химерні гроти.

Мис Фіолент розташований в 15 км від Севастополя, на Гераклейському півострові Криму по дорозі до Ялти. Його давня назва як тільки не трактувалося. І «мисом дівочим», на честь давньогрецької жриці Іфігенії, і «мисом смугастим тигровим» за химерний забарвлення місцевості, і «мисом Божим» — за святість цих місць.

Славиться мис і Яшмовим пляжем, шлях до якого — справжня пригода — спуск в 800 кам’яних сходинок від хреста Свято-Георгіївського монастиря. На пляжі можна знайти яшму, халцедоновую гальку, малахітові камінчики.

За вибором житла гостей зустрічає чимало пропозицій — від звичайних гостьових дач в приватному секторі, до пансіонатів і баз відпочинку.